Štoky 2012

13.06.2012 00:00

     Lidem pohybujícím se okolo bordíků pojem Štoky netřeba představovat. Pro všechny ostatní: příjemně strávený víkend ve společnosti kamarádů, přátel a příznivců plemene Border teriér.

     Letošní ročník byl pro nás opět premiérový. Konkrétně v tom, že jsme ho absolvovali celý včetně pátečního neoficielně úvodního večera společně s Eliškou, která od letošního roku absolvuje veškeré kynologické akce jako výtečný doprovod, společník a do budoucna i handlerka.

     I přes nepřízeň nedělního počasí se jako součást Dnů border teriéra konnala Speciální výstava, na kterou byly pozvány za rozhodčí dámy Brigitte Beline z Francie a významná chovatelka Tina Grube z Dánska (CHS Borderhouse). Paní Tina Grube, jejíž chovatelská činnost je obsáhlá i v rodokmenu naší Izy - Daisy Fleret Moravia posuzovala feny, kde ve třídě pracovní byla tato fena předvedena. Bylo evidentní, že Izyna paní rozhodčí zaujala v pohybu. Notnou dobu nás sledovala a tak nějak pokyvovala hlavou, což opakovala i při individuelním posouzení a hlavně předvedení v pohybu. Bylo nám jasné, že oproti vítězným fenám předešlých tříd a nakonec i třídy pracovní, máme handicap v "jemnější" hlavě. I tak jsme obdrželi výtečný posudek s hodnocením Výborná 3, což v konkurenci 11 fen od rozhodčí a chovatelky jako je paní Grube považuji za úspěch. U psů, ve třídě vítězů byl předveden otec našeho prvního bordřího vrhu A One Fleret Brakemon, který byl ohodnocen paní rozhodčí Brigitte Beline Výborný CAC. Výstavního mumraje byl přítomen i náš odchovanec Arot Skamika, který přicestoval s pánečky z Belgie. Nebyl předveden, ale pevně věřím, že jeho čas přijde a bude plně předvádět své kvality a prezentovat tak správnou volbu výběru jeho rodičů.