Informace o nás:

  

V Luboměři pod Strážnou, dne 7. 11. 2011

 

     Chovatelská stanice "Skamika" byla registrována pod č. 880/11 ze dne 1. 11. 2011 a předcházel jí chov a prezentace naší činnosti v chovatelské stanici "z Holubího lesa", která byla registrována pod č. 670 ze dne 22. 7. 2004, kdy jsme se domnívali, že uzrála naše touha po chovu psů.
     Název chovatelské stanice "z Holubího lesa" byl odvozen od nádherného kusu přírody v Oderských vrších, kde se svými psy a rodinou žijeme a trávíme většinu svého volného času. Název "Skamika", nás provází při komunikaci s veřejností a to formou emailu, nebo webu také delší dobu. Je odvozen od našich nacionálií a tím nás reprezentuje jako rodinu. Tento název jsme uváděli při registraci chovatelské stanice také před sedmi lety, ale jelikož jsme mu nedávali takovou důležitost, jako nyní byl ve formuláři uveden až na dalším místě v pořadí. V současné době jsme rozhodnuti, že pod chovatelskou stanicí "Skamika" budou odchováváni Border teriéři.
     Naše činnost je poznamenána vřelým vztahem k přírodě a myslivosti, od čehož se odvíjelo vlastnictví různých plemen psů. Byl to jagteriér, alpský brakýř jezevčíkovitý, anglický kokršpaněl a anglický špringršpaněl. Každé z jmenovaných plemen si nás něčím dostalo, a i přes to, že v současné době u nás vládne anglický špringršpaněl, nemůžeme s určitostí říct, že to bude pouze toto plemeno, které bude společně s námi sdílet náš domov. Každopádně dojde na slova starých lesníků, kteří pravili: „Na každé hájovně má být ohař na drobnou a jezevčík na dohledávky!“ Jelikož ale nebydlíme zase tak docela na hájovně, tak i tato „moudra“ si vyložíme po svém.
     S postupem času a množstvím ulovené zvěře docházíme však na to, že nejenom myslivostí je člověk živ, a že psi se uplatní i při jiných lidských činnostech.
     Cílem celého našeho chovatelského snažením je chov psů s co nejlepším zdravím, povahou, exteriérem a pracovními předpoklady, blížící se co nejvíce standardu.